کلیه مطالب وبلاگ, ماشین ظرفشویی

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

برای خرید بهترین ماشین ظرفشویی که نیازهای شما را برآورده کند، صدها گزینه پیش روی شما وجود دارد که انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی از بین این همه مدل را برای شما مشکل می کند.

تولید کنندگان ماشین ظرفشویی همواره در حال اضافه کردن ویژگی های جدید به ظرفشویی مانند سبدهای اضافی، بازوهای اسپری کننده آب در بخش های مختلف ماشین ظرفشویی برای بهبود تمیزی ظروف و … هستند.

مهندسان تست در حین آزمایشاتی که انجام می دهند، گزارش های استقاده کنندگان را نیز در نظر می گیرند؛ اما به رفتار استفاده کننده نیز توجه می کنند. برای مثال آمارها نشان می دهند هنوز بسیاری از مردم قبل از اینکه ظروف را در ماشین ظرفشویی بچینند، آن ها را زیر آب می شویند. در حالی که این کار اشتباه است؛ زیرا با انجام این کار سنسور تشخیص کثیفی، تشخیص می دهد که ظروف چندان کثیف نیستند و در نتیجه دستگاه از آب کمتری استفاده می کند و برنامه کوتاه تری را اجرا می کند و باعث می شود وقتی پس از پایان شستشو درب ماشین را باز می کنید باقی مانده غذا را روی ظروف ببینید و این تصور برای شما بوجود آید که دستگاه خوب کار نمی کند و یا مشکل پیدا کرده است و احتمالاً شما نیاز به تعمیر ظرفشویی خود دارید.

ما در مورد ماشین های ظرفشویی که در بازار وجود دارند تحقیق کرده ایم و قصد داریم بهترین ماشین ظرفشویی را با توجه به عملکرد، کیفیت و نظر مصرف کنندگان به شما معرفی کنیم. اما اگر شما ماشین ظرفشویی دارید ولی از کیفیت شستشوی آن راضی نیستید و یا اینکه به این نتیجه رسیده اید که ظرفشویی شما مشکل پیدا کرده اما نمی توانید مشکل آن را برطرف نمایید و به طور کلی از دستگاه خود ناامید شده اید، پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه تصمیم به خرید ماشین ظرفشویی جدید نمایید و هزینه زیادی متقبل شوید، مقاله راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

۱-انواع ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی رومیزی

ماشین ظرفشویی رومیزی روی کابینت یا سینک ظرفشویی قرار می‌گیرند و وزن نسبتا کمی دارند که به راحتی می‌توان آن را جابه‌جا کرد، یا حتی در مواقعی که نیاز به ماشین ظرفشویی ندارید می‌توانید آن رادر انباری نگهداری کنید. هر زمان که نیاز به شستشوی زیادی داشتید مجدد آن را نصب و استفاده کنید.

این مدل بیشتر برای خانواده‌های کوچک و خانواده‌هایی که رفت و آمد و مهمانی زیادی ندارند کاربرد دارد. مزیت این مدل از ماشین ظرفشویی این است که خیلی سریع پر می‌شود و قیمت نسبتا کمتری از دیگر مدل‌های ماشین ظرفشویی دارد.معمولا ۷۲ تا ۱۰۸ پارچه ظرف در ماشین های ۶ تا ۸ نفره، جای می گیرند.

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی توکار

نوع بعدی ماشین ظرفشویی توکار است که در بین کابینت و زیر سینک ظرفشویی نصب می‌شود و نسبت به مدل‌های دیگر فضای کمتری را اشغال می‌کند. این نوع ماشین ظرفشویی باید در هنگامی که طراحی کابینت‌های داخلی را انجام می‌دهید انتخاب شود که همخوانی با مدل و چیدمان آشپزخانه شما داشته باشد.

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشوییماشین ظرفشویی ایستاده

این مدل یکی از پرطرفدارترین ماشین لباسشویی موجود در بازار است که بیشتر برای خانواده‌هایی که رفت آمد زیادی دارند یا تعداد افراد خانواده زیاد است مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماشین لباسشویی ایستاده به دلیل اینکه حجم بسیار بالایی دارد می‌توان ظرف‌های نشسته را از صبح تا شب داخل ماشین بگذارید و فقط یک بار ماشین ظرفشویی را در طول ۲۴ ساعت روشن کنید.

ذکر این نکته نیز ضروری است که در هنگام خرید ماشین ظرفشویی ایستاده باید نوعی را انتخاب کنید که قابلیت شستشوی نیمی از ظرفیت را داشته باشد که به این معنی است که وقتی تعداد ظروف کثیفی که در داخل ماشین چیده‌اید با مصرف آب کمتر و شوینده کمتری شسته خواهد شد

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

ظرفشویی رومیزی ظرفشویی تو کار ظرفشویی ایستاده (مبله)
وزن کم و جابجایی آسان جابجایی سخت جابجایی نسبتا مشکل
خانواده کم جمعیت خانواده پرجمعیت خانواده پرجمعیت
ظرفیت کم و برنامه ساده حجم بالا و برنامه های متنوع حجم بالا و برنامه های متنوع
قیمت مناسب قیمت زیاد قیمت زیاد

چگونه بهترین ماشین ظرفشویی را انتخاب کنیم؟

 

بیشتر بخوانید

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی بوش

به طراحی آشپزخانه خود توجه کنید

ماشین‌های ظرفشویی مدل‌های ایستاده (توکار) و رومیزی دارند. متناسب با طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود می‌توانید در نظر بگیرید که کدام مدل برای شما بهتر خواهد بود. اگر مستاجر هستید خرید ماشین ظرفشویی مدل‌های رومیزی به علت جابجایی آسان و عدم نیاز به فضای مخصوص برای شما گزینه بهتری خواهد بود. همچنین به علت وزن کمتر می‌توانید براحتی جابجا کنید. البته در ادامه مقاله راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی به تفاوت‌های مدل‌های ایستاده و رومیزی اشاره خواهیم کرد.

فضایی که برای ماشین ظرفشویی در نظر دارید را اندازه گیری کنید

ماشین‌های ظرفشویی اندازه‌های متفاوتی دارند که برای جایگیری بهتر در آشپزخانه منزل تان بهتر است قبل از خرید ماشین ظرفشویی اندازه فضایی که در اختیار دارید را اندازه گیری کنید و از سایت‌های آنلاین اندازه ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و از اندازه فضای آن مطمئن شوید. تا بتوانید بهترین ماشین ظرفشویی را داشته باشید.

ابعاد استاندارد ماشین ظرفشویی

عرض : (سانتی متر) ۴۵ تا ۶۰   ارتفاع : (سانتی متر)  ۷۹ – ۸۷   عمق : (سانتی متر)   ۵۳-۶۴               

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی                                                          

تصمیم گیری بین مدل ایستاده و رومیزی

مدل‌های رومیزی متداول هستند زیرا در هر فضایی می‌توانند براحتی قرار بگیرند و اندازه معقول تری دارند و سبک تر هستند در عوض مدل‌های ایستاده اندازه بزرگتری دارند و باید برای قرار گیری آن در آشپزخانه خود فضای خالی از پیش تعیین کنید. همچنین اگر خیلی به هماهنگی اجزای دکوراسیون آشپزخانه خود اهمیت می‌دهید خرید ماشین ظرفشویی مدل‌های ایستاده برای شما بهتر خواهد بود.

۲-ظرفیت ماشین ظرفشویی

با توجه به انواع ماشین ظرفشویی بر اساس تعداد نفرات خانواده و میزان رفت و آمد هر خانواده می‌توانید مدل مورد نیاز خود را انتخاب کنید. ماشین ظرفشویی با ظرفیت ۲ ،۴ ،۶، ۸ و ۱۲ نفره (۱۴۰ تکه ظرف) بیشتر مدل‌های رومیزی و در ظرفیت ۱۴ نفره (۱۶۰ تکه ظرف) مدل‌های ایستاده هستند.

۳-تعداد سبد ها

در راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی تعداد سبد ها از اهیمت برخودار است. تمام ظرف شویی ها دارای سبدهای مخصوص شست و شو هستند. بعضی ها جای چنگال و قاشق هستند و بقیه بشقاب و لیوان و … زمانی که ماشین ظرف شویی تان را می خرید سبدهای آن را چک کنید تا مطمئن شوید برای هر وسیله ای که شما قرار است آن را در ظرف شویی تان بشویید ، سبدی تعبیه شده باشد. تعدادی ظرفشویی ها در بازار موجودند که علاوه بر دو سبد بزرگ (بالا و پایین) و سبد کارد و چنگال، دارای سبد مجزای دیگری هستند که به سبد سوم (rd rack3) معروف اند. سبدها کمک زیادی در تفکیک ظروف می کنند و آن ها بهتر شسته می شوند. بهتر است ماشین ظرف شویی را انتخاب کنید که سبدهای داخل آن قابل حرکت دادن هستند. با این روش شما می توانید به هر شیوه ای که دوست دارید سبدهای تان را درون ماشین ظرف شویی بچینید.

۴-برنامه‌های شستشو

ماشین‌های ظرفشویی جدید برنامه‌های پیشرفته ای برای شستشو و خشک کردن دارند. با مطالعه برنامه‌های شستشو ماشین‌های ظرفشویی به نیاز خود پی خواهید برد. ویژگی‌هایی مانند پاشش آب از جهت‌های مختلف، شستشوی با تاخیر، شستشوی سریع و آبکشی و ضدعفونی کردن و … را در نظر بگیرید.

شستشوی با تاخیر به شما این امکان را می‌دهد که ماشین ظرف شویی خود را برای روشن شدن در ساعت خاصی در ۲۴ ساعت آینده با توجه به ساعات خارج از پیک مصرف برق و یا زمانی که خارج از منزل هستید تنظیم کنید.

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی۴-بازدهی انرژی (بهره وری انرژی)

یک ماشین ظرفشویی خوب باید دارای گواهی برچسب انرژی ستاره (ENERGY STAR) باشد. به این معنی که با استانداردهای بهره وری تعیین شده توسط آژانس حفاظت از محیط زیست مطابقت داشته باشد. ماشین های ظرفشویی که این گواهی را دارند، به طور متوسط %۱۲ بازدهی انرژی کارآمدتر و %۳۰ مصرف آب کمتری (نسبت به مدل هایی که این گواهی را ندارند) دارند.برای رسیدن به این امتیاز، شرکت‌های مختلف از تکنیک هایی مانند آب‌پاش‌های با کارایی بالا و سبدهای با طراحی جدید (به‌گونه‌ای طراحی شده اند که آب را بیشتر حفظ می کنند و در عین حال ویژگی تمیز کردن ظروف را نیز حفظ می کنند) استفاده می کنند.

مزایای شستشوی ظروف با ماشین ظرفشویی به جای شستشو با دست

مصرف آب

مصرف آب در شستشوی ظروفی که با استفاده از دست صورت می‌گیرد به نسبت شستشو با ماشین ظرفشویی مدرن، شش برابر بیشتر است.

انرژی

انرژی که برای گرم کردن آب برای شستشوی دستی مصرف می‌شود دو برابر بیشتر از زمانی است که از ماشین استفاده می‌کنید.

زمان

همیشه کنار سینک ظرفشویی‌تان را تمیز و خشک می گذارد، باعث می‌شود که وقت با ارزش شما حفظ شود و به جای شستشوی ظروف صرف امور بهتری شود.

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

۵-آب گرمکن

تقریبا تمام ماشینهای ظرفشویی به آب گرم متصل می شوند. آب گرم منزل معمولا در درجه ۴۸ تا ۵۵ درجه سانتیگراد تنظیم می شود. ماشینهای ارزانتر از همین دمای آب استفاده می کنند و ماشینهای گرانتر دارای سیستم گرم کننده هستند. برای شسته شدن چربی و پاک شدن مواد شوینده، دمای آب باید ۶۰ درجه باشد. از طرفی داغ بودن آب نیاز به خیس کردن و آب کشی مکرر را از بین برده و در مصرف آب صرفه جویی خواهد نمود. مدلهای جدیدتر، ظروف را با آب داغ شسته و با آب سرد آب کشی می کند تا در مصرف برق نیز صرفه جویی شود.

۶-سنسورهای تشخیص کثیفی

یک ویژگی بسیار خوب در مدل های جدید ماشین های ظرفشویی، توانایی تشخیص ماشین ظرفشویی در میزان کثیفی روی ظروف است که مطابق با آن مقدار و فشار آب را تنظیم می کند. طبق گزارش آمار مصرف کنندگان، ماشین های ظرفشویی تولید شده از سال ۲۰۱۱ به بعد که هزینه خرید آن ها ۵۰۰ دلار به بالاست، مجهز به سنسور تشخیص کثیفی هستند. این سنسور نه تنها کارایی را حداکثر می کند، بلکه باعث می شود که ظروف بسیار بهتر و راحت تر تمیز شوند.

۷-مخزن

برای فضای داخلی ماشین ظرفشویی جنس‌های مختلفی مانند پلاستیک و یا استیل ضدزنگ وجود دارد. که توصیه ما این هست که برای دوام بیشتر و مقاومت در مقابل بو گرفتن و جرم‌های باقی مانده و همچنین انتقال بهتر گرما به ظروف برای خشک کردن سریعتر آنها جنس استیل را انتخاب کنید. هرچند که شاید کمی گران تر باشد و در صورتی که قیمت در خرید ماشین ظرفشویی برای شما مهم است و هزینه کمتری برای آن در نظر گرفته اید جنس پلاستیک هم توجیه پذیر خواهد بود. قطعا با رعایت نکات بیان شده می توانید با بودجه مناسب بهترین ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید .

۸-امکان خروج کامل قفسه بالایی 

ماشین ظرفشویی‌ها یا تک طبقه هستند و یا دو طبقه که طبقه بالایی امکان جابجایی و بیرون کشیدن را دارند. این موضوع زمانی مفید خواهد بود که ظروف بزرگی را می‌خواهید درون ماشین ظرف شویی خود قرار دهید و می‌توانید قفسه بالایی را خارج کرده و ظروف خود را قرار دهید. البته در بعضی مدل‌ها امکان خارج کردن کامل قفسه وجود ندارد و فقط می‌توانید آن را به صورت ریلی به بیرون کشیده و دوباره سرجایش قرار دهید.  مدل‌های ایستا به علت اندازه بزرگ اغلب قفسه بالایی را دارند، فقط امکان بیرون کشیدن کامل قفسه بالایی را هنگام خرید ماشین ظرفشویی مطمئن شوید تا بتوانید در آینده ظروف بزرگ را با بیرون کشیدن قفسه بالایی در ماشین ظرف شویی خود جای دهید.

۹-ماشین ظرفشویی بی صدا

خرید ماشین ظرفشویی بی صدا و یا حداقل با صدای بسیار کم به علت استفاده روزانه واقعا مهم و پراهمیت است. اگر ماشین ظرفشویی شما پر سروصدا باشد احتمالا علاقه ای به روشن بودن و کار کردن دو ساعته آن نخواهید داشت و ضمنا باعث برهم زدن شما در هنگام صحبت کردن با دیگران در فضای آشپزخانه شما خواهد شد.

میزان صدای انسان در هنگام صحبت کردن عادی ۵۰ دسی‌بل است. برای ماشین ظرفشویی ۴۴ دسی‌بل میزان صدای ایده آلی خواهد بود.

نکته: همچنین در خرید ماشین ظرفشویی به کیفیت در ماشین ظرفشویی در هنگام بسته شدن توجه کنید. زیرا بیشتر صدا با بسته شدن خوب در آن گرفته خواهد شد.

۱۰- دیگر آپشن‌های ماشین ظرفشویی

شاید به طور کلی خرید ماشین ظرفشویی کار چندان پیچیده ای نباشد اما چیزهایی هست که باید توجه کنید و در راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی به آن می پردازیم:

قفل کودک:اگر کودک خردسال دارید داشتن قفل کودک گزینه جالبی برای شما خواهد بود تا جای نگرانی برای دست زدن کودک به ماشین ظرفشویی وجود نداشته باشد 

حسگر آب:حسگر ضد خروج آب که با نشتی آب ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و جلوی خارج شدن آب را خواهد گرفت. حسگر آب نیز با توجه به میزان تمیزی آب و درجه حرارت آن زمان شستشو را تنظیم خواهد کرد و حسگر مواد شوینده نیز دقت استفاده به اندازه از مواد شوینده برای شستشو را تنظیم خواهد کرد.

شستشوی اقتصادی یا ECO : این برنامه در دماهای پایین فرآیند شستشو را انجام می‌دهد تا در مصرف انرژی جلوگیری شود.

شستشوی سریع : برای مواقعی که ظروف زیاد کثیف نباشند به کار می رود و در مدت زمان کوتاهی ظروف تمیز و شسته شده را تحویل‌تان می‌دهد. این برنامه در شستشوی استکان، ظروف میوه و لیوان بیشتر استفاده می‌شود.

شستشوی نیمه بار:این برنامه در اکثر ظرفشویی ها وجود دارد که با فعال کردن آن میزان مصرف آب و مدت زمان شستشو بسته به اندازه بار تنظیم می‌شود.

این آپشن‌ها شاید هزینه خرید ماشین ظرفشویی شما را بالا ببرند اما در عوض در بلند مدت احساس راحتی و رضایت را به ارمغان خواهند آورد.

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی
۱۱-قابلیت تنظیم ارتفاع سبد

قفسه‌های قابل تنظیم و متحرک همچنین وجود فضاهای دندانه‌دار ، کار با ماشین ظرفشویی را ساده‌تر ودلپذیرتر می‌کند. در مدل‌های جدید قابلیت تنظیم ارتفاع برای ظروف یا لیوان‌های کوچک و بزرگ وجود دارد. همچنین بالاترین قفسه مختص چیدن قاشق و چنگال است که شیاربندی هم شده است؛ ضمنا در برخی از مدل‌ها قابلیت خارج کردن قفسه از ماشین برای افزایش فضای داخلی هم هست؛ حتی در موارد خاص می‌توان کل طبقه را خارج کرد.

۱۲-شست‌وشو با بخار

این ماشین‌ها با قدرت بخار بالا و لکه‌بری خوبی که دارند، می‌توانند گزینه مناسبی برای افرادی باشند که به‌تازگی قصد خرید ظرفشویی دارند یا می‌خواهند مدل‌های قدیمی‌تر ماشین ظرفشویی‌شان را ارتقا دهند.
خیلی از افراد از اینکه باید ظرف‌ها را پیش از قرار دادن داخل ماشین آبکشی کنند، راضی نیستند. با تکنولوژی بخارشوی دیگر نیازی به شست‌وشوی اولیه ظروف پیش از قرار دادن درون ماشین ظرفشویی نیست. همچنین این سیستم، بازدهی و صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی بسیار بالایی را ارائه می‌کند.

راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی ۱۳-داشتن فیلترینگ آب

بهترین ماشین ظرفشویی ،ماندن لکه بر روی ظروف از مشکلاتزی است که خانم ها با آن سر و کار دارند به همین دلیل هنگام خرید ماشین ظرفشویی بهتر است این نکته را به یاد داشته باشید تا ماشین مورد نظر حتما قابلیت فیلترینگ آب داشته باشد، زیرا با داشتن چنین موردی دیگر لکه ای بر روی ظرف ها باقی نمی ماند و باعث پاک شدن سریع تر چربی ها از ظروف می شود.

۱۴-فیلتر غذا

برخی از مدل های ماشین ظرفشویی دارای آسیابی مخصوص برای خرد کردن خرده های غذای باقی مانده روی ظروف می باشند که این تکه های غذا را ریز کرده و به همراه آب بیرون می دهند. دقت داشته باشید که همه ی ماشین ظرفشویی ها چنین قابلیتی ندارند و برای استفاده از آن ها باید ظروف را قبل از قرار دادن با دستمال مرطوبی پاک کنید.

۱۵-نتیجه گیری راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

در انتهای این راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی پیشنهاد می کنیم با درست کردن چک لیستی از قابلیت هایی که می‌خواهید ماشین ظرفشویی برایتان داشته باشد و توجه به بودجه ای که برای خرید ظرفشویی در نظر گرفته‌اید، پیدا کردن مدلی که شما را به اهدافتان برساند راحت‌تر می شود. جواب سوال هایی چه نوع ماشین ظرفشویی بخریم؟ چه برندهای سازنده ظرفشویی قابل اعتماد ترند؟ ماشین ظرفشویی چه برندی بخریم؟ ویژگی های مورد نظر در یک ماشین ظرفشویی چیست؟ همه این ها سوالاتی است که در ذهن خریداران ظرفشویی را درگیر می‌کند. فروشگاه اینترنتی آسان جهاز با معرفی  ظرفشویی های پیشرفته، به ایجاد زندگی مرفه کاربران کمک می‌کند و لذت تجربه خریدی مطمئن و ایده آل را فراهم می‌سازد. با بررسی ظرفشویی های مختلف آسان جهاز، انتخاب ها برایتان محدودتر شده و رسیدن به هدف راحت تر می‌شود. اگر چه تمامی موارد بالا در یک ظرفشویی جمع نمی شوند، پس باید گزینه هایی که برایتان مفید است را انتخاب کنید و دور بقیه را خط بکشید تا یک ظرفشویی کارآمد و خوب گیرتان بیاید.

لیست مقایسه چند محصول برتر ماشین ظرفشویی

مدل تعداد سبد ظرفیت تعداد برنامه  مصرف آب خشک کن قیمت

بوش سری ۴

مدل SMS46NI03E

مشاهده

۲ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع)

۱۴ نفره  ۶ برنامه شستشو ۹.۵ لیتر دارد بالا

بوش سری ۶

 مدل SMS68MW05E

مشاهده

۳ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع)

۱۴ نفره ۸ برنامه شستشو ۹.۵ لیتر دارد بالا

بوش سری ۸

مدل  S88TW02M

مشاهده

۳ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع)

۱۴ نفره ۸ برنامه شستشو ۹.۵ لیتر دارد خیلی زیاد

برتینو ۱۴۲۸

مشاهده

۲ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع)

۱۴ نفره ۶ برنامه شستشو ۱۱ لیتر دارد متوسط

الجی

مدل DFB512FP

مشاهده

 ۲ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع)

۱۴ نفره ۹برنامه شستشو ۹ لیتر ندارد متوسط

هایسنس

مدل H12DSS

مشاهده

 

۲ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع)

 

 

۱۲ نفره ۶برنامه شستشو ۱۱ لیتر دارد  پایین

دوو

 مدل DDW -M1411

مشاهده

۳ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع

۱۴ نفره ۶برنامه شستشو ۱۱ لیتر دارد پایین

برتینو ۱۵۲۹

 

مشاهده

۲ عدد

(قابلیت تنظیم ارتفاع

۱۵ نفره ۶برنامه شستشو ۱۱ لیتر دارد متوسط

برای مشاهده مدل های مختلف ماشین ظرفشویی به این صفحه مراجعه کنید

 

برای مطالعه راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی بوش کلیک کنید

ویدئوهای آموزشی مفید و کاربردی در مورد ماشین ظرفشویی:

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه در “راهنمای جامع خرید ماشین ظرفشویی

  1. مهسا قربانی گفت:

    ممنونم . خیلی مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.