راهنمای خرید جهیزیه, کلیه مطالب وبلاگ

راهنمای گام به گام خرید جهیزیه

شروع یک زندگی مشترک چالش‌های زیادی به دنبال دارد. از درگیری ذهنی تهیه جهیزیه گرفته تا آماده شدن برای بر عهده گرفتن مسئولیت‌های زندگی مشترک. اما به مطالعه این مطلب می‌توانید این درگیری‌های ذهنی را کمتر کرده و به کارهایتان سرعت بخشید. برای آگاه شدن از روش‌های خرید جهیزیه با ما همراه باشید.

یکی از چالش‌های اصلی زوج‌های جوان کم‌آوردن زمان در هنگام خرید جهیزیه است اما باید گفته شود اگر خرید خود را به‌صورت هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده انجام دهید هیچ‌گاه دچار مشکل نشده و وقتتان را هدر نمی‌دهید.

اول لوازم برقی بزرگ را خریداری کنید

یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق‌گاز و جاروبرقی جزو کالاهای سنگین و بزرگ جهیزیه محسوب می‌شوند که با خرید آن‌ها بسیاری از دغدغه‌ها از بین می‌روند پس می‌بایست آن‌ها را در ابتدای لیست خرید جهیزیه خود قرار دهید به دلیل اینکه برای خرید وسایل کوچک‌تر همیشه فرصت وجود دارد اما بدون لوازم برقی بزرگ زندگی دشوار می‌شود. علاوه بر این مد و قدیمی شدن کالاها تأثیر زیادی بر لوازم برقی سنگین نمی‌گذارد.

فضای خالی خانه را در نظر بگیرید

بهترین حالت خرید جهیزیه این است که قبل از اقدام به خرید فضای خالی برای قرار دادن هر وسیله را در نظر گرفته و بر اساس آن‌ها خرید خود را انجام دهید. سعی کنید اندازه دقیق را داشته باشید که موقع قرار دادن دچار مشکل نشوید و به‌راحتی بتوانید در فضای در نظر گرفته جایگذاری کنید.

 

خرید جهیزیه

خرید جهیزیه

یک بودجه‌بندی برای خرید خود در نظر بگیرید

در نظر گرفتن یک برنامه‌ریزی مالی برای هر شخص مخصوصاً زوج‌هایی که در حال خرید جهیزیه هستند، از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل لازم است کلیه لوازم موردنیازتان را بر اساس احتیاج دسته‌بندی کنید. اکنون برای هر دسته از لوازم لیست جهیزیه خود، بودجه‌ای در نظر بگیرید. البته می‌بایست برای خرید لوازم برقی سنگین، هزینه بیشتری را صرف کرده و بودجه بیشتری را اختصاص دهید. چون آن‌ها را باید سال‌های بیشتری داشته باشید بنابراین هزینه کردن بیشتر، برای آسوده بودن خیالتان می‌باشد. برای کمک در این زمینه می‌توانید از مشاوره خرید جهیزیه در فروشگاه‌های اینترنتی کمک گرفته تا با بودجه‌ای که دارید بتوانید کلیه لوازم موردنیاز جهیزیه‌تان را خریداری کنید.

برای چیدمان وقت بگذارید

اکنون نوبت چیدمان لوازم جهیزیه‌ که خریده‌اید شده است. به نظر من اگر وقت بگذارید می‌توانید بهترین و شیک‌ترین دکوراسیون را در منزلتان آماده کنید. هر وسیله را درجای مخصوصی که برایش در نظر گرفته‌اید قرار دهید.

۱- توجه داشته باشید که با در نظر گرفتن میزان نور موجود در خانه راحت‌تر می‌توانید چیدمان را صورت دهید. مثلاً تلویزیون را به‌گونه‌ای قرار دهید که نور مانع دیدتان نشود و به‌راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

۲- هیچ‌گاه اجاق‌گاز و یخچال فریزر را در کنار یکدیگر قرار ندهید زیرا گرمای اجاق‌گاز به‌مرورزمان تأثیرات منفی بر روی یخچال فریزرتان می‌گذارد و عمر مفید را از دست می‌دهد.

۳- مبلمان و میز ناهارخوری را به‌گونه‌ای قرار دهید که برای رفت‌وآمد راحت باشید و مانعی بر سر راحتان نباشد.

 

خرید جهیزیه

خرید جهیزیه

امیدواریم با استفاده از نکات گفته شده در خصوص تهیه و خرید جهیزیه بتوانید در هزینه و وقت خود صرفه‌جویی کرده و کارهایتان را زودتر از آنچه که فکر می‌کنید به پایان برسانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.