تلویزیون ها, کلیه مطالب وبلاگ

راهنمای خرید تلویزیون ۴K

راهنمای خرید تلویزیون ۴K

تلویزیون ۴K نوآوری جدیدی بود که پس از Full HD به استاندارد جهانی کیفیت تصویر تبدیل شد. کیفیت تصویر ۴K در مدت زمان اندکی توانست فراگیر شود و به عنوان فناوری و استاندارد نوینی از کیفیت تصویر در تلویزیون ها به کار گرفته شود. امروزه تلویزیون های بسیار اندکی با کیفیت تصویر Full HD تولید می شوند که این خط تولید نیز در ظرف چند سال آینده متوقف خواهند شد و در طرف مقابل، خط تولید تلویزیون های ۴kبسیار بالا رفته و به دلیل تنوع بسیار بالای آن از نظر برند و کیفیت باعث شده تا خریدار در انتخاب مردد باشد و به همین سبب ما در این مقاله می خواهیم به چگونگی انجام یک خرید و نکاتی که باید در هنگام خرید تلویزیون۴K به آن توجه کرد، خواهیم پرداخت.

نکاتی که باید در خرید تلویزیون ۴K به آنها توجه کرد

بودجه

میزان بودجه تعیین شده از مهم ترین موارد در هنگام خرید تلویزیون می باشد چرا که بودجه ای که شما در نظر گرفته اید تعیین خواهد کرد که چه انتخاب هایی برای خرید تلویزیون خواهید داشت. از آنجا که تلویزیون های ۴K در بازار امروزه، به انبوه یافت می شوند و مدل های بسیاری را دارا هستند بودجه ی ما می تواند در انتخاب و خرید حرف اول را بزند. به این معنی که ما هر قدر بودجه ی بیشتری را برای خرید تلویزیون در نظر بگیریم به همان میزان نیز کیفیت و کارایی بیشتری را در ازای آن دریافت خواهیم کرد. «راهنمای خرید تلویزیون ۴K »

اندازه و سایز

هنگامی که به دنبال خرید و انتخاب تلویزیون هستید باید قبل از آن فضا و محیط خود را اندازه گیری کرده و محاسبه کنید، تلویزیونی که قرار است خریداری شود باید چند اینچ باشد چرا که اگر تلویزیون بزرگتر از فضا و محیط شما باشد می تواند زیبایی و جذابیت دیزاین محیط را بگیرد و چنانچه کوچک تر از ابعاد و فضای محیطی شما باشد می تواند اثر منفی بر تماشای شما بگذارد. همچنین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تلویزیون را بر روی میز قرار می دهید باید توجه داشته باشید که اندازه ی آن با تلویزیون همخوانی داشته باشد و چنانچه مایل به نصب آن بر روی دیوار هستید نیازی به توجه داشتن به معیارهای خاصی نیست و می توانید آن را به آسانی نصب کنید.

برای تشخیص و خرید تلویزیون متناسب با محیط خود می توانید فاصله ای که از تلویزیون قرار می گیرید را معیار قرار دهید. این کار یک استاندارد کامل می باشد که می تواند به شما در جهت انتخاب اندازه تلویزیون کمک شایانی کند. «راهنمای خرید تلویزیون ۴k»

نوع نمایشگر

نوع نمایشگر یکی از اصل های بسیار مهمی است که می توان به آن توجه ویژه ای داشت. امروزه تلویزیون ها با نمایشگرهای QLED، OLED و LED تولید می شوند و هریک نیز کیفیت متناسب به خود را ارائه می کنند که انتخاب و خرید هر یک از آنها به میزان بودجه ی شما بستگی دارد.

LED

ال ای دی هایی که امروزه به بازار عرضه می گردند و می توان گفت که بیشتر با این نام شهرت یافته اند همان ال سی دی هایی هستند که نور پس زمینه ی آنها توسط ال ای دی تامین می گردد و به همین جهت است که با نام LED در میان عامه ی مردم شهرت یافته اند. تلویزیون های LED به سبب رنج قیمت مناسب و تولید آنها در کیفیت ها و مدل های متفاوت باعث شده تا از فروش بالایی نسبت به سایر نمایشگرها برخوردار باشند. «راهنمای خرید تلویزیون ۴K»

تلویزیون OLED و QLED

چنانچه به دنبال خرید برترین و بهترین تلویزیون برای محیط خانه ی خود هستید، تلویزیون های OLED و QLED انتخاب های اصلی شما خواهند بود چرا که هر دوی این تلویزیون ها عنوان پرچمداران دنیای امروزی را یدک می کشند و اگر به دنبال نهایت کیفیت و کارایی در یک تلویزیون می باشید قطعا تلویزیون های اولد و QLED انتخاب های شما خواهند بود.

مزایای تلویزیون OLED

تلویزیون های اولد در نمایش رنگ های سیاه عملکرد بهتری را نسبت به تلویزیون های کیولد دارند.

مدت زمان پاسخگویی در تلویزیون اولد نسبت به تلویزیون کیولد بهتر عمل میکند.

تلویزیون های اولد زاویه دید گسترده تری را نسبت به تلویزیون های کیولد ارائه میدهند.

تلویزیون های اولد به سبب حذف نور پس زمینه از طراحی زیبا تری برخوردار هستند.

انرژی کمتری را مصرف میکنند.

مزایای تلویزیون QLED

تلویزیون های کیولد به لطف بهره وری از فناوری های کوانتوم دات، تصاویر را روشن تر و بدونِ اشباع رنگی به نمایش میگذارد.

تلویزیون های QLED سامسونگ ماندگاری و عمر طولانی تر نسبت به تلویزیون های اولد دارد و در واقع در تلویزیون های کیولد شاهد افت کیفیت نخواهیم بود.

در تلویزیون های کیولد شاهد سوخنگی پیکسل نخواهید بود.

تلویزیون های کیولد از روشنایی بالاتری برخوردار هستند.

»راهنمای خرید تلویزیون۴k »

چنانچه به دنبال آشنایی بیشتر با معایب و مزایای تلویزیون اولد و کیولد هستید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی زیر را مطالعه کنید.

تلویزیون QLED سامسونگ

کیفیت تصویر

همانطور که اشاره شد تلویزیون های بسیار متنوعی با کیفیت تصویر ۴k تولید شده اند اما کدام یک از آنها بهترین است؟ تلویزیون های سونی برای ارائه ی برترین کیفیت تصویر پیشگام بوده اند و عموم کاربران نیز تلویزیون های سونی را به کیفیت تصویر بینظیری که ارائه می دهند می شناسند. اما علاوه بر این موضوع که کیفیت تصویر در هر یک از برندها متفاوت است باید توجه داشت که میان رده و بالا رده بودن تلویزیون نیز بسیار حائز اهمیت است. از آنجا که تلویزیون های بالا رده از فناوری های قدرتمند تصویری بیشتری بهره می برند به همان میزان نیز در نمایش تصاویر و جزئیات عملکرد بسیار بهتری را ارائه می کنند.

HDR

HDR نیز یکی از قابلیت هایی است که برای بهبود بخشیدن کیفیت تصاویر و نمایش دقیق تر آنها در تلویزیون ها به کار گرفته می شود. تلویزیون هایی که امروزه تولید می شوند اکثریت آنها به فناوری HDR مجهز هستند. فناوری HDR مخفف High Dynamic Range و به معنای محدوده‌ ی دینامیکی بالا میباشد که این فناوری برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ عرضه شده است. HDR نسخه ی جدید و آپدیت شده ی SDR میباشد که در واقع طیف گسترده تری از رنگ ها را به نسبت SDR پوشش و نمایش میدهد. این فناوری سبب میشود رنگ ها غنی تر و نزدیک تر به واقعیت به نمایش درآیند و سطح و تجربه ی بیننده را از تماشای محتوای تصویری ارتقا و بهبود بخشد. HDR دارای فرمت های مختلفی اعم از HDR10+ – HDR10 – HLG – DOLBY VISION و جدیدا Technicolor است که هر یک از آنها عملکرد مخصوص به خود را ارائه می دهند. از دالبی ویژن می توان به عنوان قدرتمند ترین فرمت HDR امروزی نام برد و فناوری +HDR10 نیز فرمت قدرتمندی است که در انحصار سامسونگ قرار دارد و فرمت های دیگر HDR همچون HDR10 به طور معمول در تلویزیون های عادی یافت می شوند.

کیفیت صوتی

کیفیت صوتی بخش دیگری است که می تواند در انتخاب و خرید تلویزیون بسیار مهم باشد. اگر انتخابی درستی را داشته باشیم قطعا از خرید سیستم های صوتی بی نیاز خواهیم بود. تلویزیون های ال جی در کنار کیفیت تصویر بی نظیر خود در بخش صوتی نیز عملکرد به مراتب بهتری را نسبت به تلویزیون های سامسونگ و سونی ارائه می کند. ال جی در تلویزیون های میان رده و بالا رده خود از سیستم های صوتی قدرتمند هارمن کاردن بهره برده است و از فناوری های صوتی دالبی اتموس نیز استفاده کرده است. تلویزیون های ال جی به سبب آنکه از نظر کیفیت صوتی و تصویر در سطح بالایی قرار دارند قطعا می توانند انتخابی مناسب باشند.

طراحی

برای بسیاری از خریداران طراحی کمتر از کیفیت تصویر نیست چرا که تلویزیون بر دیزاین و زیبایی خانه بسیار اثر گذار است و می تواند جذابیت دکوراسیون خانه را بهبود بخشد. سامسونگ برندی است که توجه ویژه ای را به قسمت طراحی داشته و مدل های خود را با طراحی های بسیار جذاب و چشم نواز تولید کرده است و سونی و ال جی نیز برند هایی هستند که طراحی های شیک و مدرن در آنها به کثرت به چشم می خورد.

سیستم عامل و درگاه های ارتباطی

سیستم عامل و درگاه های ارتباط دیگر بخش هایی هستند که می توان در هنگام خرید تلویزیون به آنها توجه کرد که از اهمیت چندانی برخوردار نیستند.

 

تلویزیون تخت یا منحنی – تفاوت تلویزیون تخت با منحنی؟

تفاوت تلویزیون تخت با منحنی

«تفاوت تلویزیون تخت با منحنی» یکی از دغدغه های امروزه خریداران و مشتریان تلویزیون، خرید تلویزیون های تخت یا منحنی است. انتخاب بین تلویزیون تخت و منحنی تا حدود زیادی برای کاربران مشکل بوده و ما نیز در جهت راهنمایی شما کاربران و مشتریان گرامی با این دو نمایشگر، در این مقاله سعی داریم معایب و مزیت های این دو نمایشگر را مورد بررسی قرار دهیم و کدام یک را خریداری کنیم.

 آشنایی بیشتر با تلویزیون های منحنی

تلویزیون های منحنی از سال ۲۰۱۳ در دست تولید قرار گرفتند و توانستند تحول و نوآوری را با خود به همراه آورند و تا به امروز نیز تکامل پیدا کنند. از شرکت ها و برندهای معتبری که در زمینه ی ساخت تلویزیون های منحنی فعالیت داشته اند می توان به سامسونگ و ال جی اشاره نمود. سامسونگ را می توان بهترین مرجع برای خرید تلویزیون های منحنی عنوان کرد ،چرا که تعداد مدل تلویزیون های منحنی سامسونگ نسبت به ال جی در بازار گسترده تر بوده و با قیمت نازلتری محصئلات خود را ارائه میکند.

نقاط قوت تلویزیون های منحنی

در این قسمت می خواهیم به نقاط قوت تلویزیون های منحنی (خمیده) بپردازیم و بیشتر با این نمایشگر آشنایی پیدا کنیم. از مزایای تلویزیون های منحنی می توان به کاهش بازتاب نور در صفحه نمایش اشاره داشت. کاهش بازتاب نور بدان معناست که اگر نمایشگر تلویزیون مقعر باشد نور کمتری را به خود می گیرد و در نهایت نیز نور بازتاب شده کمتری را بر روی نمایشگر تلویزیون شاهد خواهیم بود.

از دیگر مزایای تلویزیون های منحنی قابلیت زاویه دید گسترده تر است که می تواند لذت تماشا را برای کاربر دو چندان کند. به این معنی که با قرار گرفتن در مرکز تلویزیون می توان حس غوطه وری و تجربه ی هیجان انگیز تری را از سطح تماشا داشته باشید.علاوه بر قابلیت زاویه دید گسترده، می توان به طراحی جذاب تر و مجدوب کننده تر تلویزیون های منحنی نیز اشاره ای داشته باشیم. تلویزیون های منحنی در کنار انحنای چشم نواز نمایشگر، از طراحی باریکی نیز برخوردار هستند که می توانند به دیزاین و فضا و دکوراسیون محیط شما زیبایی و حس متفاوت بودن را ببخشند.

نقاط ضعف تلویزیون های منحنی

تلویزیون های منحنی در کنار مزایایی که دارند از معایبی نیز برخوردار هستند که دانستن آن می تواند برای مشتریان و خریداران تلویزیون حائز اهمیت باشد.

تلویزیون های منحنی به محض قرار گرفتن در مسیر نور، در تصاویر تحریف ایجاد می کند و لذت و هیجان تماشا را از کاربر خواهد گرفت.

تلویزیون های منحنی برای تماشای تلویزیون از گوشه و کناره ها نمی تواند رضایت بخش باشد و نمایش تصاویر را با تحریف همراه خواهد ساخت.

تلویزیون های منحنی برای نصب بر روی دیوار مناسب نیستند.

از قیمت بالاتری نسبت به تلویزیون های تخت برخوردار هستند.

 

نقاط ضعف و قوت تلویزیون های تخت (Flat)

نقاط قوت تلویزیون های تخت

زاویه دید گسترده تری را برای تماشا از زوایای مختلف ارائه می دهد.

از قیمت مناسب تری برخوردار هستند.

بازتاب نور در تلویزیون های تخت نسبت به تلویزیون های منحنی بسیار کمتر است.

استایل جذاب تر برای نصب بر روی دیوار

نقاط ضعف تلویزیون های تخت

سطح کنتراست پایین تر نسبت تلویزیون های منحنی

نمایش کم عمق تر رنگ های سیاه نسبت به تلویزیون های منحنی

کدام یک را بخریم؟ تلویزیون منحنی یا تخت؟

در پاراگراف های بالا سعی ما بر آن بود تا خلاصه وار و مفید شما کاربران را با نقاط ضعف و قوت و تفاوت تلویزیون های منحنی و تخت آشنا سازیم. اما سوال مهم اینجاست که کدام یک از این تلویزیون ها را خریداری کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید قبل از هر چیز خواسته ها و نیازهای خود را از یک تلویزیون در نظر داشته باشید تا بتوانید یک خرید آگاهانه و هوشمندانه را انجام دهید چرا که هر کدام یک از این تلویزیون ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

تلویزیون رسیوردار

معایب تلویزیون رسیوردار

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید برای خرید تلویزیون جدید اقدام کنید و فروشنده مدلهایی به شما معرفی کند که دارای رسیور هستند و از مزایای تلویزیون رسیوردار صحبت می کند که مجبور نیستید دستگاه رسیور را جداگانه تهیه کنید و با خرید یک تلویزیون می توانید صاحب رسیور هم بشید و از طرفی هم شنیده ای که تلویزیون های رسیور دار دارای معایبی هستند که نباید آن را خریداری کرد، از جمله اینکه بعد از یک مدت از کار می افتد و یا با خراب شدن رسیور تلویزیون نیز کیفیتش رو از دست می دهد.

آیا تلویزیون رسیوردار بخرم یا بدون رسیور

با شنیدن این حرفا در خرید تلویزیون دچار تردید می شوید و این سوال را از خود می پرسید که آیا تلویزیون رسیوردار بخرم یا بدون رسیور ؟، این سوالی است که اکثر مشتریان از ما می پرسند ، به همین دلیل تصمیم به انتشار مقاله ای در این بابت گرفتیم تا اصل موضوع را برای شما آشکار کنیم و درک درست تر از این موضوع داشته باشید.

باید گفت که وقتی یک نواوری جدیدی ارائه می شود و یا هر محصول جدیدی که تولید می شود دارای یک سری معایب و مزایا هستند که در رابطه با این تلویزیون ها نیز باید گفت درسته دارای معایبی هستند اما باید در نظر داشت که اگر این معایبی که گفته می شود(مثلا بعد از یک مدت از کار می افتد) صحت داشت تولیدکننده های بزرگی همچون ال جی و سامسونگ و یا سونی آن را پشتیبانی نمی کردند و مانند تلویزیونهای ۳بعدی بعد از مدتی تولید آنها نیز متوقف می شد. البته از سال ۲۰۱۷ به بعد تلویزیون های رسیور دار ال جی بیشتر در بازار ایران موجود است و مدلهای سامسونگ به کمی یافت می شوند.

معایب تلویزیون رسیوردار

تلویزیون رسیوردار در کنار امکاناتی که ارائه می دهد قطعا دارای معایبی نیز می باشد که تنها عیبی که به چشم می خورد و می توان به آن اشاره کرد این است که در این تلویزیون ها کنترل کانالها در صورت زیاد بودن آنها مشکل است چون مانند دستگاه رسیور خارجی مسیر ها را به صورت لیست شده و دسته بندی نمایش نمی دهد بلکه کانالها به صورت نامنظم و پشت سر هم نمایش داده می شوند .

 کلام آخر

همانطور که در بالا نیز اشاره شد هنگامی که نواوری جدیدی ارائه می شود دارای معایب و مزایایی است و در آخر انتخاب آن محصول به خود شما بستگی دارد که آن را خریداری کنید یا نه.در مورد تلویزیون رسیور دار نیز همین طور است ،اگر از آن دسته از افرادی هستید که زیاد با کانالهای تلویزیون سروکار ندارید و ترتیب کانالها زیاد مهم نیست پیشنهاد ما به شما تلویزیون های رسیوردار است چون از نظر اقتصادی نیز میتواند مقرون به صرفه تر باشد.

برای درک بهتر از این تلویزیون ها باید نظر کسانی که از آن استفاده می کنند را نیز بپرسیم .نظر شما چیست؟ تلویزیون رسیوردار بهتره یا غیر رسیوردار ؟ شما کدام یک را ترجیح می دهید ؟ نظر خود را بیان کنید.

 

مزایای تلویزیون رسیور دار

تلویزیون رسیور دار

پیشرفت چشمگیر دنیای تکنولوژی سبب شده تا روزانه شاهد نوآوری های بسیاری از سوی شرکت های مختلف در زمینه های مختلف باشیم که همه ی این جنبش ها در مسیر و هدف، آسانی و ارائه ی خدمات بیشتر و کم تر شدن هزینه ها انجام می گیرد. اما موضوعی که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم، مزایای تلویزیون رسیور دار است؛ بله شاید این سوال برای شما نیز با خواندن جمله ی اول پیش آمده باشد که ارائه ی خدمات بیشتر و کم تر شدن هزینه ها چه ارتباطی به این موضوع ما دارد. ادامه ی مطلب را از دست ندهید چرا که می خواهیم به طور مختصر و کاملا مفید مزایای خرید تلویزیون رسیور دار را برای شما کاربران گرامی بیان کنیم.

مزایای تلویزیون رسیور دار

تلویزیون هایی که امروزه به بازار عرضه می شوند دارای امکانات و آپشن های بسیاری هستند که می توانند در قالب تلویزیون بسیار کارآمد و جذاب بنظر بیایند. رسیور نیز یکی از قابلیت های بسیار کارآمدی است که در برخی از تلویزیون ها و مدل های خاصی به کار رفته است که می تواند دسترسی کاربر را به شبکه های خارج از کشور آسان تر کند. اما سوالی که جواب آن برای بسیاری از کاربران به صورت علامت سوال باقی مانده است آنست که در واقع مزایای تلویزیون رسیور دار چیست؟ تفاوت خرید تلویزیون عادی با تلویزیون رسیور دار چیست؟ آیا ارزش پرداخت مبلغی که به نسبت تلویزیون های عادی بیشتر است را دارد؟ تمامی اینها سوالاتی است که قطعا در هنگام خرید تلویزیون برای شما هم پیش آمده است و شما نیز در هنگام خرید تلویزیون عادی و رسیور دار، خود را بر سر دو راهی دیده اید که کدام یک از این دو را خریداری کنیم.

قبل از هر کاری شما باید بسته به نیازهای خود تلویزیون را خریداری کنید بدین معنا که شما باید به این موضوع بیندیشید که آیا نیازی به خرید رسیور دارید یا خیر؟ در صورتی که شما نیازی به رسیور نداشته باشید یا تمایلی به استفاده ی آن نداشته باشید قطعا تلویزیون های رسیور دار برای شما فقط میزان هزینه ها را بالاتر خواهد برد در حالی هیچ گونه سودآوری و بهره وری را نمی تواند برای شما در پی داشته باشد اما در مقابل نیز اگر شما خواهان و خواستار به استفاده از تلویزیون های رسیوردار باشید می تواند پاسخگوی نیازی های شما باشد و در عین حال نیز از مزایای خاصی برخوردار است که آنها را ذکر خواهیم کرد.

  • تلویزیون رسیور سر خود به شما کمک می کند با پرداخت مبلغ کمی بیشتر از تلویزیون های عادی از خرید و هزینه های بیشتر برای خرید رسیور جلوگیری کنید.
  • تلویزیون هایی که کیفیت تصویر ۴K را دارا هستند و به رسیور نیز مجهز اند می توانند کانال هایی را که از کیفیت تصویر ۴k پشتیبانی می کنند را با کیفیت ۴K واقعی نمایش دهند که این موضوع در تلویزیون های عادی به چشم نمی خورد مگر آنکه رسیور خریداری شده قابلیت پشتیبانی از کیفیت تصویر ۴k را داشته باشد.

سخن آخر

قابل ذکر است که برندهایی همچون ال جی و سامسونگ برخی از مدل های خود را به صورت رسیور دار طراحی و تولید می کنند که این دو مرجع برای کسانی که خواهان و به دنبال خرید تلویزیون های رسیور دار هستند می تواند بسیار مناسب باشد که همچنین می توانید خرید خود را از طریق سایت آترین کالا با سهولت و خدمات و علاوه براین آرامش خاطر بیشتری از بابت اصلی بودن کالای خود انجام دهید. در پایان این مقاله امیدواریم که مطالب ذکر شده برای شما کاربران گرامی مفیده بوده باشد و در صورتی که هر گونه سوال شما درباره ی تلویزیون های رسیور دار بی جواب باقی مانده می توانید در قسمت نظرات کاربران، دیدگاه ها و سوال های خود را مطرح کنید تا بخش مدیریت فنی آترین کالا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال های پیش آمده برای شما کاربران گرامی پاسخ دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.